niedziela, 26 czerwca 2011

Herbata czerwona Pu Erh -pogromca tłuszczu

Dziś troszkę schodzę z tematu kosmetyków na rzecz herbatki...

Recepturę wytwarzania czerwonej herbaty utrzymuje się w ścisłej tajemnicy. Pochodzi z Chin z prowincji Yunnan. Znana w Chinach od czasu dynastii Tang.Tak wyglądają plantacje herbaty.Herbata czerwona ma nietypowy smak i zapach uzyskany za pomocą podwójnej fermentacji, dzięki czemu brzegi liści zyskują czerwony kolor. Dojrzewa w grotach, z upływem czasu nabiera właściwości.

Najlepszą czerwoną herbatą jest Pu-Erh liściasta, ma delikatny smak i dużą wydajność. Smak jest bardziej gorzki niż czarnej. Związki czynne tej herbaty pomagają w redukcji wagi, ma też wiele właściwości zdrowotnych.

Pu-Erh dojrzewa ok 5 lat. Najlepsze i najdroższe czerwone herbaty dojrzewają nawet 60 lat.
Powstała przypadkiem. W czasie powodzi zbiory zmokły i przeniesiono je do górskich jaskiń do wyschnięcia i zapomniano o nich. Znaleziona po latach nie zachęcała do picia ale szybko odkryto jej walory dietetyczne.

POMAGA W REDUKCJI WAGI-NISZCZYCIEL TŁUSZCZU
Badania prowadzone w paryskiej klinice niezbicie dowodzą że 88% pacjentów pijących regularnie tę herbatę w ciągu miesiąca straciło 3,2-10kg. i utrata wagi nastąpiła przy normalnym sposobie odżywiania bez żadnych diet i co ważne spadek wagi utrzymywał się. Herbata czerwona atakuje zbędne pokłady tłuszczu w organizmie.
-wspomaga pracę wątroby
-obniża poziom cholesterolu
-oczyszcza organizm
-pobudza procesy trawienne
-skutecznie walczy z nadwagą
-łagodzi skutki spożycia alkoholu
-wzmacnia organizm


Herbata czerwona jest jednym z napojów oprócz wody mineralnej. Szczupli nie muszą martwić się o spadek wagi gdyż likwiduje ona tylko nadmiar tłuszczu :)

CIEKAWOSTKA:
W okolicy góry Liuchasan, rośnie prastare drzewo qingmao, zwane "królem drzew herbacianych".
Ma około 2000lat, 32m wysokości i około metra średnicy. Do dzisiaj z liści tego drzewa powstają czerwone herbaty najlepszej jakości.


Dziennie piję około 2 kubków czerwonej herbaty i przeważnie po posiłku, nie słodzę, ponieważ wszystkie herbaty tracą wtedy swoje cenne właściwości. Specjaliści zalecają pić 3-5 filiżanek dziennie. Herbata ta jest bardzo wydajna, te same liście możemy zaparzać dwu lub nawet trzykrotnie.

Bio Active to jedna z moich ulubionych liściastych herbat dostępnych w każdym sklepie, często kupuję herbaty na wagę bo mam możliwość spróbować nietypowych smaków.


Bio-Active Herbata Liściasta Pu-Erh Cytryna 100G - 0


Za czasów dynastii Tang z jej dobrodziejstw mógł korzystać tylko cesarz. Pod grożbą ostrej kary zwykły obywatel nie nawet posmakować tego eliksiru.


4 komentarze:

 1. Moja ulubiona herbata, piję hektolitrami :)

  osobiście bioactive mi nie pasuje, wolę vitax albo bodajże sir roger mniam :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sir Roger nam :) Bardzo mi smakuje :)

   Usuń
  2. to byś się u mnie napiła :D

   Usuń
  3. zapraszam oczywiście :P

   Usuń

Dziękuję za komentarze, na pytania odpowiadam pod postem pod którym zadałaś pytanie, przyjmuję konstruktywną krytykę, ale nie toleruję chamstwa, komentarze naruszające dobre imię mojego bloga i mnie będą usuwane jak również wszelki spam.