środa, 20 kwietnia 2011

Demakijaż-podstawa w pielęgnacji cery

Zmywanie makijażu zaczynamy od zmycia cieni do powiek i tuszu do rzęs. Możemy użyć w tym celu płynu do demakijażu lub mleczka. Następnie przystępujemy do zmycia twarzy z podkładu i zanieczyszczeń mleczkiem lub bezpośrednio pod wodą żelem do mycia twarzy po czym przecieramy twarz tonikiem i wklepujemy krem.
Bardzo ważne aby demakijaż był dokładny i był wykonywany codziennie (nie ważne jak byłabyś zmęczona) szczególnie wieczorem aby pozbyć się z twarzy brudu, kurzu, potu oraz resztek kosmetyków. Brak demakijażu uniemożliwia skórze oddychać i regenerować się podczas snu. Cera żle oczyszczona będzie szara, zmęczona i będzie szybciej się starzeć.
Nie wolno używać mydła do demakijażu, ponieważ wysusza skórę i powoduje podrażnienia, zmienia też odczyn z kwaśnego na zasadowy.


Tonik- jest to roztwór zawierający ekstrakty roślinne, łagodzi podrażnienia, odświeża skórę oraz działa ściągająco.
Płyn micelarny- bazę tego płynu stanowią najczęściej wody ze żródeł termalnych. Nadaje się do każdej skóry nawet do cery wrażliwej (minimalna ilość konserwantów, barwników i zapachów).

Jestem wielką fanką płynów micelarnych napiszę parę słów o trzech płynach.Ziaja sopot spa dobrze zmywa tusz do rzęs jednak z wodoodpornym już sobie słabiej radzi, bezzapachowy, napina naskórek. Trochę podrażnia mi oczy więc używam do zmywania twarzy zamiast mleczka. Koszt ok. 7zł więc nie oczekiwałam zbyt wiele.


Eveline (retinol i kwas hialuronowy) ma najlepszy skład z tych trzech płynów. Bez zapachu polecany do skóry wrażliwej. Bardzo dobrze radzi sobie ze zwykłymi i wodoodpornymi tuszami do rzęs. Wygładza i napina skórę. Minusem jest kiepska butelka rozlewa się podczas wylewania płynu na wacik. Cena ok 10zł.Maybelline bardzo skuteczny najszybciej zmywał mi makijaż. Był jako gratis do tuszu do rzęs. Chyba nie ma w regularnej sprzedaży. Wygładza skórę, ma delikatny świeży zapach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarze, na pytania odpowiadam pod postem pod którym zadałaś pytanie, przyjmuję konstruktywną krytykę, ale nie toleruję chamstwa, komentarze naruszające dobre imię mojego bloga i mnie będą usuwane jak również wszelki spam.